مجموع نزولات جوی در فروردین ماه سال86 دو برابر نسبت به همین ماه در سال گذشته افزایش داشت.

بر اساس آمارهای سازمان هواشناسی کشور ، بارندگی ها در تمامی نقاط کشور بیش از مدت مشابه در سال گذشته بوده است ،به گونه ای که در برخی مناطق از جمله بنرعباس این بارش ها

بیش از ده برابر افزایش داشته است .همچین طبق اظهارات وزیر نیرو : متوسط بارش از شروع سال آبی

86-85 حدود 218 میلیمتر بوده که نسبت به متوسط 38 سال گذشته 12 درصد و نسبت به سال گذشته 30 درصد افزایش یافته است .دکتر " رسول زرگر " با اشاره به پیش بینی سازمان مدیریت منابع آب

ایران در خصوص پر باران ترین سال آبی ،86-85 گفت : بارش بیش از ۳۶۰میلیارد متر مکعب باران در شش ماه و نیم گذشته نشان داد این پیش بینی ها درست از آب در آمده است .بارندگیهای سال آبی جاری با شدت کم و فاصله بارش های طولانی رخ داد و این سبب شد قسمت کمتری از بارشها تبدیل به جریانهای سطحی شود و قسمت اعظم بارشها  به صورت منابع آب زیر زمینی ذخیره و بخشی از مشکلات منابع آبی زیرزمینی کشور حل شود.   

 منبع روزنامه همشهری

/ 5 نظر / 14 بازدید
محمد علي

سلام همکار عزيز روزت مبارک خوشحالم با وب شما آشنا شدم. منم محمد علی از استان بوشهر دبير جغرافيا هستم. ممنون ميشم به وب من هم سر بزنيدو نظر بديد.

رضا

تعليم و تعلم از شئون الهي است و خداوند، اين موهبت را به پيامبران و اولياي پاک خويش ارزاني کرده است تا مسير هدايت را به بشر بياموزند و چنين شد که تعليم و تعلم به صورت سنت حسنه آفرينش درآمد. انسان نيز با پذيرش اين مسئوليت، نام خويش را در اين گروه و در قالب واژه مقدس «معلم» ثبت کرده است. معلم، ايمان را بر لوح جان و ضميرهاي پاک حک مي کند و نداي فطرت را به گوش همه مي رساند. همچنين سياهي جهل را از دل ها مي زدايد و زلال دانايي را در روان بشر جاري مي سازد.

رضا

معلمی هنر است , عشقی است آسمانی پیشاپیش روز معلم رو تبریک میگم موفق باشی

محمد علي

سلام همکار عزيز روز شما مبارکباد خسته نباشی.حرفهای شما در مورد معلمی کاملا شيوا و نغز بود .من شما را به لينکم اضافه کردم.باز به وب من سر بزنيد.خوشحال ميشوم.