جمعیت جهان در سال 2050 : نه میلیارد نفردر گزارش دفتر آمار جمعیت آمده است، جمعیت جهان تا سال 2050 ممکن است به نه میلیارد و چهارصد میلیون نفر برسد. این رقم نزدیک به برآورد سازمان ملل است که جمعیت جهان را در سال 2050 نه میلیارد و یکصد میلیون نفر پیش بینی کرده بود.

بر اساس این گزارش، در فاصله سالهای 2009 تا 2050 کشورهای کمتر توسعه یافته شاهد افزایش جمعیت خواهند بود زیرا وضع بهداشتی این کشورها طی این مدت بهبود خواهد یافت و از میزان مرگ و میر کاسته خواهد شد.

پیش بینی می شود رشد جمعیت در قاره آسیا تا نیمه قرن کنونی به اوج خود برسد به گونه ای که جمعیت این قاره که اکنون چهار میلیارد نفر است به رغم کاهش زاد و ولد در چند کشور از جمله ژاپن، به میزان یک میلیارد و سیصد میلیون نفر افزایش پیدا خواهد کرد.

همچنین پیش بینی می شود جمعیت افریقا که بالاترین نرخ زاد و ولد و بالاترین نرخ افزایش جمعیت را در بین قاره های جهان دارد تا سال 2050 دو برابر شود. هم اکنون جمعیت این قاره حدود یک میلیارد نفر است.

پیش بینی می شود جمعیت امریکای لاتین و کارائیب با بیست و پنج درصد افزایش به 724 میلیون نفر تا سال 2050 برسد.

جمعیت امریکا نیز از سیصد و هفت میلیون نفر کنونی به چهارصد و سی و نه میلیون نفر تا سال 2050 افزایش خواهد یافت که بخش قابل ملاحظه ای از ان ناشی از افزایش مهاجرت به این کشور خواهدبود.

در عین حال، پیش بینی می شود جمعیت اروپا به رغم ادامه مهاجرت به این قاره کاهش یابد و از 738 میلیون نفر کنونی به 702 میلیون نفر تا سال 2050 برسد.

منبع :سایت تابناک

/ 4 نظر / 21 بازدید
وبلاگ طالع بيني

[لبخند] نسرین جوانشیری عزيز سلام طالع بيني اين ماه خود را که از نوشته هاي مردوک بزرگ ترجمه شده بخوان و نظرت را نيز برايم بنويس اگر دوست داشتي وبلاگ مرا به دوستان خود معرفي کن تا آنها نيز هر ماه از طالع خود با خبر شوند. به زودي بيشتر خواهم نوشت همچنين من به مباحث عرفاني و ماورايي و هيپنوتيزم هم علاقه مندم و شما مي توانيد علاوه بر اين ها در وبلاگ من موضوعات يوگا و انواع طالع بيني و تعبير خواب را ببينيد . از راز اهرام مصر و مرگ هاي عجيب تا تجربيات روحاني و رموز کهکشانها ... من در کنار ترجمه هايم از مردوک از اين ها هم خواهم نوشت ...راستي در صورت تمايل به تبادل لينک در خدمتم . . با تشکر موفق و پيروز باشي

ملیکا

سلام نسرین جون مرسی که پیشم اومدی[قلب] راستی زیارتت قبول باشه[فرشته] بازم پیشم بیا پسر گلتم ببوس [ماچ]

بالا بردن رنکینگ سرچ در گوگل

با سلام. آیا میخواهید تعداد بازدید کنندگان بلاگ شما افزایش یابد ؟؟ آیا میخواهید رنکینگ و ترافیک ماهیانه بلاگ خود را بالا ببرید؟؟ آیا میخواهید بلاگ شما به لیست 72 موتور جستجو مانند گوگل و یاهو و ... اضافه شود ؟؟ برای این کار : کافیست کد HTML زیر را در قسمت کدهای اختصاصی کاربر در وبلاگ خود اضافه کنید. <iframe src="http://ir-hosting.ir/pagerank.html" width="180" height="600" frameborder="0"/> این کد مربوط به صفحه ای است که با استفاده از (urchin) آنالیزور گوگل باعث بالا رفتن ترافیک و رنکینگ بلاگ شما خواهد شد. بعد از اضافه کردن کد به آدرس ranking@ir-hosting.ir یک ایمیل حاوی اسم وبلاگ و درخواست برای همکاری بفرستید. توجه داشته باشید قبل از ارسال ایمیل کد در صفحه شما فعال باشد در غیر اینصورت درخواست شما لغو خواهد شد.

ادريس

سلام وبلاگتون خيلي جالب بود اميدوارم از اين هم بهتر بشه