پیمان با خداوند

خداوندا! تو را سپاس که قابلم دانستی و به زیارت خانه ات دعوتم کردی، تا پاسخگوی ندای ابراهیم خلیل باشم. خداوندا! تو را شکر که توفیق دادی در حریم حرمت محرٍم شوم، لبیک بگویم، بر گرد خانه ات طواف کنم، هاجروار سعی صفا و مروه کنم؛ و در سرزمین وحی و دیار پاکان و مهد اسلام، روزهایی را به یاد تو سپری کنم و اطاعت و بندگی را تمرین کنم. 

خدایا، بر این نعمت تو را سپاس می گویم که در فضای معنوی مسجدالحرام تنفس کردم و گام جای گام اولیایت نهادم و کنار مقام ابراهیم نماز خواندم و آداب زیارت به جای آوردم.

روزها و شب های باصفای حرم و مسجدالحرام، هرگز از یادم نخواهد رفت و لحظات حضور در کنار بیت الله و چرخیدن به دور مقدس ترین بٌقعه عالم و طواف بر گرد قبله ی توحید و کانون جاذبه های الهی، ارزنده ترین خاطرات من از این سفر است.

خداوندا! توفیق بده که گرد و غبار نسیان و غفلت بر این خاطرات نورانی نیفشانم.

یاری ام کن، تا عهد بندگی را از یاد نبرم.

خدایا، مهربانا، معبودا، کریما!

با تو عهد می بندم دلی را که خانه ی محبت تو بود، به شیطان و نفس اماره نسپارم.

زبانی را که در این ایام به ذکر تو مشغول بود، به غیبت و تهمت و دروغ نیالایم.

قول می دهم با چشمی که به کعبه ی تو نگریسته گناه نکنم و با گوشی که ندای تو را شنیده، به حرام گوش ندهم، دستی را که حجرالاسود و کعبه را لمس کرده ، به سوی حرام دراز نکنم، با پایی که به عشق تو در حریم کعبه طواف کرده و بین صفا و مروه سعی کرده و بر خاک پاک این سرزمین گام نهاده ، در پی خلاف و معصیت نروم، و دوباره با شیطان دوست نشوم، پس از آنکه با احرام ، جامه ی تعلقات را کنار گذاشتم، دوباره دنیا زده نگردم.

خدایا! ای خدای کعبه و مسجدالحرام، ای خدای ابراهیم و اسماعیل، ای فرستنده ی قرآن ،ای مبعوث کننده ی پیامبر، با تو عهد می بندم که صفا و معنویت این ایام را با گناه و غفلت از بین نبرم.

خداوندا! پیمانم را بپذیر و بر این میثاق ، شاهد باش.

خداوندا، یاورم باش تا باورم را از دست ندهم،

نصیرم باش ، تا اسیر دنیا نشوم

روزی کن، تا دوباره به زیارت خانه ات بیایم.

...آمین ، رب العالمین

/ 3 نظر / 60 بازدید
من و دوستم خدا

سلام [گل] وب خوبي داري [لبخند] خوشحال مي شم به منم سري بزني [گل][لبخند][گل] موفق باشي

ذوالفقاری

سلام وبلاگتون عالی بود موفق باشی