کرمان همچنان می‌لرزد

تنها پس از گذشت 24 ساعت از زمین لرزه 3.8 فاریاب در جنوب استان و زمین لرزه 3 ریشتری رفسنجان در مرکز استان زمین لرزه ای با شدت 4.2 ریشتر کوهبنان در شمال کرمان را لرزاند.

به گزارش مهر در کرمان، زمین لرزه ای شدید با شدت 4.2 ریشتر شامگاه شنبه ساعت 22 و 13 دقیقه و 45 ثانیه شهر کوهبنان در شمال استان کرمان را به لرزه در آورد و موجب هراس مردم شهرستان کوهبنان شد.

کانون این زمین لرزه در عمق کم و شش کیلومتری زمین واقع شد که این امر موجب تشدید زمین لرزه می شود. مشخصات جغرافیایی این زمین لرزه در 56.27 درجه عرض شمالی و 31.69 درجه طول شرقی قرار دارد.

پیش از این و روز گذشته نیز دو زمین لرزه با شدت 3.8 ریشتر شهرستان کهنوج در جنوب کرمان را به مرکزیت فاریاب لرزاند و صبح روز گذشته نیز زمین لرزه ای با شدت 3 ریشتر رفسنجان در مرکز کرمان را به لرزه در آورد.

با توجه به وقوع زمین لرزه های متوالی طی هفته های اخیر در شهر کرمان لزوم توجه و هوشیاری مردم در مقابل زمین لرزه احتمالی به خصوص در شهر کرمان با توجه به بالا آمدن سطح آبهای زیر زمینی و احتمال تشدید زمین لرزه به دلیل این پدیده ضروری است.

گسل کوهبنان از گسلهای پر خطر و زلزله خیز استان کرمان محسوب می شود که از کوهبنان تا شمال شهر کرمان ادامه دارد به گفته کارشناسان رفتار این گسل نشان می دهد که زلزله بر روی گسلهای این گسل بزرگ از شمال به سمت جنوب و شهر کرمان در حال حرکت است.

استان کرمان روی کمربند زلزله خیز کشور قرار گرفته است و به جزء قسمت کوچکی از شهرستان سیرجان احتمال وقوع زمین لرزه و فعال شدن گسلها در تمام نقاط استان وجود دارد.

منبع:سایت تابناک

/ 4 نظر / 22 بازدید
علی رضا

سلام همیشه سربلند باشید از اقای زنگنه و شما متشکرم . ضمنا این نوشته یه کم ادمو می ترسونه . مواظب باشید شایدم جدید نیست البته همیشه خدا هست

دبیر

ببخشد من از وب دیگرم به شما سر زدم بجای وب در جغرافی و نظر براتون گذاشتم وب کاریم درس جغرافیاست

رامین وارسته ( دلیلی)

سلام تازه متاوجه شدم که شما دانشجوی کارشناسی ارشد هستید تبریک صمیمانه اینجانب برا پذیرا باشد و بعنوان یک همکار آرزوی موفقعیت برای شما و خانواده تان آرزومند هستم انشالله در ادامه تحصیل در دوره دکتری هم موفق باشید و امیدوارم از حال به فکر آزمون های زبان خارجه در دوره دکتری باشید با تشکر

نوشین مامان هستی

سلام عزیزم ممنونم از لطفت[قلب] من همیشه از فکر زمین لرزه هم حالم بد میشه طفلی اینایی که این تجربه ی بد تو زندگیش اتفاق میوفته خیلی سخته خیلی...[ناراحت]