رنگين کمان

اوایل اردیبهشت ١٣٨۶ بود که به فکر راه اندازی وبلاگ افتادم.  ایده ی اسم رنگین کمان از کیاوش بود که اونموقع خیلی کوچولو بود. وقتی روی اسم رنگین کمان فکر کردم .برام جالب شد .چون میشد دانش جغرافیا رو به رنگین کمان تشبیه کرد، به نظر من زیبایی رنگین کمان در ترکیب رنگهای مختلف است ،دقیقا مثل جغرافیا که علوم مختلف رو با یکدیگر ترکیب کرده و با یه دید ترکیبی به همه مسائل نگاه میکنه.

من عاشق رشته ی جغرافیا هستم مخصوصا جغرافیای طبیعی ، بنایراین وبلاگم شد یه وبلاگ تقریبا تخصصی. مسلما اول هر کاری ذوق و شوق زیادی هست و بهمین دلیل رنگین کمان هر روز یه پست جدید داشت.اون روزها فکر نمیکردم در چهارمین سالگردش فاصله ی پست هاش به ماهها و سالها برسه.


امیدوارم مطالب اندک این وبلاگ تا حالا برای بازدید کننده های این وبلاگ مفید بوده باشد.

رنگین کمان تولد چهار سالگیت مبارکنوشته شده در ٢٤ اردیبهشت ۱۳٩٠ساعت ۱٠:٠٤ ‎ق.ظ توسط نسرین نظرات ()

خداوندا! تو را سپاس که قابلم دانستی و به زیارت خانه ات دعوتم کردی، تا پاسخگوی ندای ابراهیم خلیل باشم. خداوندا! تو را شکر که توفیق دادی در حریم حرمت محرٍم شوم، لبیک بگویم، بر گرد خانه ات طواف کنم، هاجروار سعی صفا و مروه کنم؛ و در سرزمین وحی و دیار پاکان و مهد اسلام، روزهایی را به یاد تو سپری کنم و اطاعت و بندگی را تمرین کنم. 

خدایا، بر این نعمت تو را سپاس می گویم که در فضای معنوی مسجدالحرام تنفس کردم و گام جای گام اولیایت نهادم و کنار مقام ابراهیم نماز خواندم و آداب زیارت به جای آوردم.

روزها و شب های باصفای حرم و مسجدالحرام، هرگز از یادم نخواهد رفت و لحظات حضور در کنار بیت الله و چرخیدن به دور مقدس ترین بٌقعه عالم و طواف بر گرد قبله ی توحید و کانون جاذبه های الهی، ارزنده ترین خاطرات من از این سفر است.

خداوندا! توفیق بده که گرد و غبار نسیان و غفلت بر این خاطرات نورانی نیفشانم.

یاری ام کن، تا عهد بندگی را از یاد نبرم.

خدایا، مهربانا، معبودا، کریما!

با تو عهد می بندم دلی را که خانه ی محبت تو بود، به شیطان و نفس اماره نسپارم.

زبانی را که در این ایام به ذکر تو مشغول بود، به غیبت و تهمت و دروغ نیالایم.

قول می دهم با چشمی که به کعبه ی تو نگریسته گناه نکنم و با گوشی که ندای تو را شنیده، به حرام گوش ندهم، دستی را که حجرالاسود و کعبه را لمس کرده ، به سوی حرام دراز نکنم، با پایی که به عشق تو در حریم کعبه طواف کرده و بین صفا و مروه سعی کرده و بر خاک پاک این سرزمین گام نهاده ، در پی خلاف و معصیت نروم، و دوباره با شیطان دوست نشوم، پس از آنکه با احرام ، جامه ی تعلقات را کنار گذاشتم، دوباره دنیا زده نگردم.

خدایا! ای خدای کعبه و مسجدالحرام، ای خدای ابراهیم و اسماعیل، ای فرستنده ی قرآن ،ای مبعوث کننده ی پیامبر، با تو عهد می بندم که صفا و معنویت این ایام را با گناه و غفلت از بین نبرم.

خداوندا! پیمانم را بپذیر و بر این میثاق ، شاهد باش.

خداوندا، یاورم باش تا باورم را از دست ندهم،

نصیرم باش ، تا اسیر دنیا نشوم

روزی کن، تا دوباره به زیارت خانه ات بیایم.

...آمین ، رب العالمین

نوشته شده در ٦ اردیبهشت ۱۳٩٠ساعت ۸:٢۳ ‎ب.ظ توسط نسرین نظرات ()

.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

کارشناس ارشد آب و هواشناسی ، دبیر جغرافیا
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
 
صفحات اختصاصی
لینک های مفید
امکانات وب


ساعت فلش

[ طراحی : وبلاگ اسکین ] [ Weblog Themes By : weblog skin ]