رنگين کمان

بعضی وقتا یه حرفایی روی دل آدم می مونه ،که باید یه جایی گفته بشه .حالا چه جایی بهتر از این دنیای مجازی.

امروز گروه جغرافیای شهرمون یه همایش برگزار کرد با حضور آقای دکتر شایان،سردبیر مجله رشد جغرافیا.

جلسه به صورت پرسش و پاسخ بود .در ابتدای شروع جلسه ،آقای دکتر گلایه داشتند که چرا در شهر شما ،تعداد مشترکان مجله اینقدر کمه و استقبال نمی شه (کلا 19 نفراشتراک داشتن).خجالتیکی از همکاران زحمت کشیده بودن توی برگه سوالشون دلیل این مساله رو توضیح داده بودن.

دلیل این مساله همون حقیقت تلخ همیشگی :دبیرای تخصصی جغرافیا توی این شهر خیلی کم هستن و بیشتر رشته های دیگه مثل علوم اجتماعی و تاریخ و... جغرافی رو تدریس می کنند.

آقای دکتر شایان بعد از خواندن این برگه خیلی تعجب کردن.وچند بار تکرار کردن که چه جوری میشه معلم مثلا فلان رشته ،به خودش جرات میده یک درس غیر تخصصی رو تدریس کنه.

همون اندازه که مطلب روی برگه برای آقای دکتر جای تعجب داشت،تعجب ایشان برای من یکی ،صدها برابر تعجب برانگیز تر بود.

برای من جای تعجب داشت ،که آقای دکتر شایان بعنوان یکی از متولیان این علم،که سالهاست در این زمینه فعالیت می کنند .و سردبیر مجله ای هستند که هر فصل برای همین معلم ها منتشر می شود.از وضعیت آموزشی این رشته لااقل در شهر ما بی خبر بودن .

شاید اگر تواقع داشتم که ایشان از وضعیت آموزش جغرافیا در یکی از دورافتاده ترین روستاهای، یکی از دورترین شهرستان ها اطلاع داشته باشند.توقع بیجایی بود،ولی من به عنوان یک معلم این انتظار رو داشتم که ایشان از وضعیت آموزشی شهر من به عنوان یک مرکز استان،لااقل اطلاعات بیشتری داشته باشند.

شاید توقع من زیادبود یا شایدهم  فقط آسمان شهر ما این رنگیه.

حیف که آخر جلسه بود وگرنه دلم می خواست من هم می نوشتم که توی مدرسه مون ،من به عنوان دبیر جغرافی زمین شناسی درس میدم،دبیر علوم اجتماعی جغرافی درس میده و دبیر زمین شناسی چون ساعت تدریس نداره از بیکاری توی اداره حوصله اش سر رفته.(خدایی آخر برنامه ریزی).

تعجبگریه

 

نوشته شده در ٢٤ آذر ۱۳۸۸ساعت ۱٠:٠٠ ‎ب.ظ توسط نسرین نظرات ()

.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

کارشناس ارشد آب و هواشناسی ، دبیر جغرافیا
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
 
صفحات اختصاصی
لینک های مفید
امکانات وب


ساعت فلش

[ طراحی : وبلاگ اسکین ] [ Weblog Themes By : weblog skin ]